Az ételintoleranciák I. rész
2019. szeptember 14. írta: v.keat

Az ételintoleranciák I. rész

Ebben a posztban az ételintoleranciákról szeretnék mesélni nektek.

Ezt a témát több szempontból is meg lehet közelíteni, hiszen nagy hatással van az életünkre, éppen ezért több posztot is szeretnék írni róla, és biztos, hogy a későbbiekben is elő fog még jönni. Olvashattok majd arról, hogy mi is maga az ételintolerancia, illetve, hogy mivel jár a hétköznapokban, ha valaki érzékeny egy adott élelmiszerre. Ezenfelül szeretnék útmutatást adni arról, hogyan kezdjetek más szemmel tekinteni a saját konyhátokra, és a benne található alapanyagokra.

Úgy gondolom, hogy ez egy fontos téma, mert táplálkozásunkból adódóan az ételintoleranciák egyre gyakoribbak világunkban, azonban még mindig nagyon kevesen tudjuk azonosítjuk a fennálló tüneteket. Jó magam is hosszú-hosszú éveken át szenvedtem el nap mint nap a sokak számára ismerősnek tűnhető panaszokat, mire felfedeztem hol a probléma. Ezért szeretnék segíteni másoknak, hogy egyszerűbben észre tudják venni az intő jeleket, illetve elindulni a helyes táplálkozás útján.

Akkor kezdjük is az elején; Mi az az étel intolerancia?

Bár a megfogalmazás száraznak tűnhet elsőre, ne ijedjetek meg, csak a bevezetés lesz ilyen ígérem.

Alapvetően az ételintoleranciában szenvedő emberek nem tudnak bizonyos táplálék csoportokat megfelelően megemészteni.

Az ételintoleranciát a tápanyagok fehérje alkotó részei váltják ki, amelyek a károsodott bélfalon át felszívódva a keringési rendszerben immunreakciót váltanak ki, és a fehérje részek ellen antianyagot (IgG) (immun gamma globulin) termel a szervezet. Későbbi bélkárosodás esetén, ha az adott fehérjék ismét a keringésbe jutnak, a molekula részeiből és az ellenanyagból immunkomplexek alakulnak ki, melyek aktiválják a komplement rendszert (testnedvekben inaktívan levő, egymást aktiváló fehérje alkotórészek rendszere) ami gyulladásokat majd egyéb összetett panaszokat eredményezhet.

Tehát

Az ételintolerancia alatt, (jelen esetben) csak a tápanyagok fehérje alkotórészeivel szemben a szervezetben keletkezett IgG által közvetített, általában összetett tüneteket okozó betegségeket értjük alapvetően.

Illetve az is közre játszhat, hogy a megfelelő lebontó enzimekből vagy nagyon kevéssel, vagy egyáltalán nem rendelkezünk.

Ebből következik, hogy az ételintolerancia nem egyik pillanatról a másikra alakul ki, ezért nem is lehet egyik pillanatról a másikra kezelni, de ne csüggedjetek, van kiút!

A bejegyzés trackback címe:

https://tudatoseletforma.blog.hu/api/trackback/id/tr4415055012

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása