Miért fontos a reggeli
2020. február 19. írta: v.keat

Miért fontos a reggeli

+ Egy recept ötlet

Miért fontos a reggeli?

Mind hallottunk már róla, hogy a reggeli fontos, azonban mégsem vesszük ezt komolyan, és egyébként is reggel mindenkinek sietnie kell, ha jut is idő reggelire, akkor pedig általában valami gyors megoldást választunk, ami nem túl egészséges. Ismerős a helyzet? Sokáig nekem is az volt, pedig higgyétek el, könnyebb rajta változtatni, mint gondolnánk!

reggelizz úgy, mint egy király

A későbbiekben fogok egyszerű, gyors és laktató reggeli recepteket hozni, azonban most nézzük, miért is lenne olyan fontos a nap első étkezése.

Az éjszaka, amíg mi pihenünk, a szervezetünkben zajlik a munka, többek között a szövetek regenerálódása, amelyhez a szervezet elhasználja az elraktározott glükózt. Így, mikor felébredünk alacsony a vércukorszintünk, azonban a szervezetnek szüksége van a glükózra az izmok és az agy megfelelő működtetéséhez, ezért fel kell tölteni a kiürült raktárakat.

A reggeli fogyasztása meghatározza az egész napunkat, ugyanis, ha megfelelő mennyiségű és tápanyagdús a napi első étkezésünk, jóval több energiánk lesz, könnyebben tudunk koncentrálni és kevésbé leszünk stresszesek, fáradékonyak.

Ha a felkelést követően nem eszünk, a későbbiekben biztos, hogy sokkal éhesebbek leszünk, ezért a következő étkezésre valószínűleg a szükségesnél többet fogunk enni, ami se a szervezetünknek, se a nyári formánknak nem tesz jót. Számos tanulmány alátámasztja, hogy a reggelit fogyasztó emberek kevesebb túlsúllyal rendelkeznek.

A rendszeres reggeli fogyasztás pedig hosszútávon még inkább meghálálja magát, hiszen segít az elhízás ellen harcban, csökkenti a magas vérnyomást, illetve a szív és érrendszeri megbetegedések kialakulását.

Most pedig jöjjön egy példa az én hétköznapjaimból, sokszor fogyasztom nap indítóként ezt a smoothie-bowl alapot.

reggeli2.jpg

Ez reggeli pedig nem más, mint egy egyszerű, de nagyszerű, finom és laktató kása.  

Hogy miért jó választás? Mert van benne:

  • zab, aminek magas a rost, vitamin és tápanyag tartalma, ezáltal egy kiváló szénhidrát forrás
  • len / chia mag, ami nagy mennyiségben tartalmaz omega3 zsírsavat, amely egy esszenciális zsírsav, tehát az emberi szervezetnek szüksége van rá, de magától nem tudja előállítani, ezáltal kiváló zsír forrás. Továbbá magas a rost, ásványi anyag és vitamin tartalma.
  • banán, amelynek magas a kálium, magnézium és kálcium tartalma + tartalmaz triptofánt, amely a szerotonin, vagyis boldogság hormon termeléséhez járul hozzá.
  • áfonya, aminek nagyon magas az antioxidáns tartalma, illetve rost és vitamin tartalma is.

Az áfonya és a banán kiváló szénhidrát forrás, ahogyan a zab is, melynek még fehérje forrásnak is kiváló. A len és chia magok pedig szuper zsír forrást biztosítanak a szervezet számára, így ez a reggeli optimális makrotápanyag megosztással rendelkezik.


A bejegyzés trackback címe:

https://tudatoseletforma.blog.hu/api/trackback/id/tr4215482068

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása